Home » Kinofilmy » » Kodak Gold 200/135-36-3-balení
Dostupnost: Skladem
Charakteristika filmového materiálu Expozici je vhodné volit optimální, neboť film hůře reaguje na podexpozici, kdy neúměrně narůstá zrnitost a ztrácí se nasycení barev. Senzitometrické vlastnosti filmu se zlepší při přeexpozici. Ačkoli je film prezentován jako denní, lze...
Charakteristika filmového materiálu
Expozici je vhodné volit optimální, neboť film hůře reaguje na podexpozici, kdy neúměrně narůstá zrnitost a ztrácí se nasycení barev. Senzitometrické vlastnosti filmu se zlepší při přeexpozici. Ačkoli je film prezentován jako denní, lze jej použít i při umělém osvětlení. Použitím odpovídajícího konverzního filtru se napraví možný barevný posun.
Panchromatické filmy reagují na realitu obdobně jako lidský zrak, který vnímá světelné paprsky o vlnové délce přibližně od 380 nm do 740 nm (viditelné světlo), ale v některých případech může být citlivý i vůči UV a IR záření. Proto je vhodné mít na objektivu nasazený UV filtr, který potlačuje účinek záření na filmový materiál. Spektrální citlivost filmu Kodak se pohybuje v rozmezí cca 370 - 680 nm.
Proto aby bylo dosaženo citlivosti vůči celému spektru viditelného světla, jsou filmy senzibilizovány, což již zaručí správný převod barevné reality v šedou škálu. Pokud by nebyl film senzibilizován, nebyl by schopný reagovat na světelné paprsky určité vlnové délky, a tak by výsledné snímky postrádaly jisté části tonality. Například by nereagoval na zelenou, žlutou, oranžovou a červenou barvu, nezaznamenal je a na černobílém pozitivu by byli tyto odstíny černé či jinak tmavé. Takový materiál nachází uplatnění většinou jen v oblasti vědecké a průmyslové fotografie, kde se s těmito "nedostatky" pracuje záměrně.
Použití v praxi
Jedná se o středně citlivý film určený pro fotografování za dobrých světelných podmínek. Zpracování procesem C-41.